RESTART

Jsme sdružení nezávislých kandidátů RESTART. V Jedovnicích jsme doma a záleží nám na tom, jak se naše obec bude dále rozvíjet.

Je to teprve pár měsíců, co se naše sdružení RESTART dalo dohromady.
Pár nadšenců, kteří sdílí stejné názory, chtějí pro Jedovnice něco dělat a něco tady změnit.
Už během krátké chvilky jsme si dokázali ujasnit osnovu toho, co vlastně chceme.
Společně jsme se začali pravidelně scházet. Chceme se dozvídat víc a tak jsme třeba navštívili jedovnickou čističku odpadních vod. Založili jsme svoje webové stránky, nakreslili jsme logo našeho sdružení, jsme na FB i Instagramu. Přispíváme pravidelně do blogu našimi články. Poprvé v Jedovnicích jsme udělali něco jako volební kampaň a jako jediní šli otevřeně tzv. s kůží na trh! Každý z nás se nějak zapojil. Napekli jsme perníčky, vyrobili placky, karamelky. Vydali letáčky s pozvánkou, uspořádali koncert a meeting na Barachově i na náměstí. Edukovali o tom, jak správně v komunálních volbách volit.

Ale hlavně jsme začali vést diskusi s lidmi, sousedy a začali je zapojovat např. pomocí dotazníků nebo tvorby pocitové mapy. A to je přesně to, co chceme! Chceme co nejvíce informovat občany a zapojovat je do společných debat. Nyní po volbách zakládáme Spolek RESTART Jedovnice a v práci chceme i nadále pokračovat. To všechno svědčí o tom, že spolu dokážeme pracovat, práci si dokážeme rozdělit a táhneme za jeden provaz. Chceme, aby nás bylo vidět! Rádi bychom naším nadšením nakazili co nejvíc lidí!
Chápeme, že změnit myšlení a zajeté praktiky v Jedovnicích je vlastně to nejtěžší, co nás čeká.
Naším společným úsilím je vytvořit v Jedovnicích hezké kulturní prostředí pro všechny generace.
Prostředí, které pomáhá vychovávat další generaci, která pak přirozeně bude kopírovat naše chování!
Jedovnice známe a víme, že tu mezi námi žije spousta šikovných, pracovitých lidí, kteří mají spoustu zkušeností a nápadů. Pojďme se vzájemně inspirovat.

Ano, zatím jsme nic nedokázali, ale také jsme zatím neměli příležitost! Jdeme do toho všichni poprvé!
Ale věřte, že Vás, naše sousedy, chceme informovat bez obalu a mlžení o všem, co se tady děje! Určitě chceme informovat o tom, co se nám tady společně daří i o tom, co se nám třeba nedaří! Mnozí čekají, až se něco stane. Samo se nestane nic a nikdo to za nás neudělá.